Başlangıç - 1 -

En son güncellendiği tarih: 17 Kas 2020


Başlangıçlar istinasız bir tetikleme ile olur. Bu serüvendeki tetikleme; yaşantımdaki yoğun spor yaptığım dönemdeki birtakım ek besinler (supplementler vb) sonucu sağlığımda bir takım değişimleri fark etmemle başladı.


Bu ek besinler; (protein tozları, ek vitaminler, antrenman öncesi / sonrası ürünler) gibi performans arttırıcı ürünleri kullanırken yaşanılan gözü karalık, vakti gelince yerini ihtiyatlılığa ve olgunluğa bırakınca , işlenmiş ve doğal olmayan ek besinlerin bedelleri fark edilmeye başlanılıyor. Bu ek besinler bedendeki bir sistemi fazla çalıştırırken, yük mutlaka bir diğer sisteme binince, "equalizer" kanunu işliyor ve zincirleme bir reaksiyon oluşuyor.


İş ciddi psikolojik / fiziksel ( iki olgu da aynıdır keza) belirtiler göstermeden fark edilirse, istenilen tempoyu doğal besinlerle yakalamak mümkün. Doğal akış gereği, mevsimler gibi her zaman 5.viteste gidilemediği gibi, performanslarımız bırakın mevsimleri, haftadan, hatta günden güne değişiklik gösterir.


Bir kere "işlenmiş" yani insan fıtratına uymayan besinlerden uzaklaşmak; doğal bir sürece de başlamak anlamına gelir ve tükettiğiniz enerjilerin size uygunluğu, sizin de yaşamınızda gittiğiniz yola uygun araba lastiği kullanmanız anlamına gelir. Ancak şunu göz önünde bulundurmakta fayda var; ne kadar iyi lastik kullanırsanız kullanın, her lastiğin bir ömrü vardır. Ve eğer kutuplarda veya Westeros'da değilseniz; kışlar 3-4 aydan fazla sürmez.


#bitkicayiharmani

#tulsi

#tulsicayi

#hintfeslegeni

#tibbiaromatikbitkicayi
Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
  • Facebook
  • Instagram