top of page
HavenHerbsR.png
  • Facebook
  • Instagram
IMG_3639 (3).JPG

Hakkımızda

Selâm. Haven Herbs yolculuğu bir Dost'un kitap hediyesi ile birlikte başladı. Bu Kitaptaki tariflerde Türkiye'de mevcut olmayan birçok bitkiyi araştırırken, ülkemizde üretilebileceğimiz olanları belirleyip, üretmek istedik. İzmir, Aliağa/Helvacı'daki bahçemizde 2020'de faaliyete başlandı.

Beslenme ve sindirim bir süreç. Bu sürecin doğallığı, yani insan fıtratına uygunluğu, açığa çıkan enerjinin  kalitesi ile doğrudan bağlantılı. Destek ürünlerini bitki çayı formunda beslenme düzeninize katabilmek hedefimiz. Böylece değerli yağ, mineral ve vitaminler; sadece hastalandığımızda bir ilaç olarak veya önlem için değil de bütünsel besin sürecinin entegre bir üyesi olabilirler.

Bahçemizde "Haven Farm Product" alt ismi altında tıbbi aromatik bitkileri üretiyoruz. Bahçemizde ürettiğimiz ürünler ile birlikte ihtiyaçlarınıza özel harmanlar yapıyoruz.

Sunduğumuz harmanların içeriğindeki tıbbi aromatik bitkilerin hangi etkileri yarattığını öğrenmeniz; böylece zaman içinde kendi harmanlarınızı hatta ecza rafınızı, bahçenizi oluşturabilmeniz de mümkün. 

 

Size mümkün olduğunca geniş bir çeşitlilik yaratmaya çalıştık. Bağışıklık sistemi, sinir sistemi, dolaşım sistemi, sindirim sistemi gibi sistemleri hedef alan harmanlarımınız hakkındaki ayrıntılı bilgilere sosyal medya hesabında   göz atmayı unutmayın.

Haven Farm Logo (1).png
haven çerçeve.png
haven gül.png

Bahçemizde  hiçbir kimyasal madde kullanmıyoruz. Organik standartlara uygun olarak tarım yapıyoruz. Kendi bahçemizde ürettiğimiz bitkilerin haricindeki bitkileri Değirmen Baharat (İzmir/Bornova) ve yurtdışındaki güvenilir tedarikçilerimizden temin ediyoruz.

Ürünler el yapımı olarak harmanlanıp paketleniyor. Aliağa / Helvacı köyündeki çiftçilerle beraber çalışıyoruz. Çalışmamızda emeği geçen herkese & Ziraat Mühendisi / Aktar Selda Uçar'a (Değirmen Baharat) teşekkür ederiz. 

Harmanlarımızın tariflerinde Sarah Farr'ın " Healing Herbal Teas: Learn to Blend 101 ) kitabından sıkça yararlandık, kendisine teşekkür ederiz.

*Special thanks to Sarah Farr, for sharing her knowledge & Recipes)

haven gül.png
HH-37_095102.jpg
IMG_6298.JPEG
IMG_6153.jpeg
IMG_5810.JPEG
bottom of page